Bowling

Elke woensdagavond speelde ik sinds 1982 bowling bij de bowlingvereniging Huizen. Ik speelde de laatste jaren in het team: Hijtec samen met Guido Hooijschuur en James van der Putte en als reserve Janny van der Lubbe in het bowlingcentrum Huizen. Het laatste seizoen 2018/2019 niet onverdienstelijk.

Maar soms wil je weer eens wat anders, dus mei 2019 speelde ik mijn laatste wedstrijd (199 gemiddeld!!) in Huizen. Ik heb ontzettend leuke teamleden gehad, daarom gaat het wel een beetje aan mijn hart, maar ik wil nog zoveel andere dingen doen en bowlen staat daar een beetje voor in de weg.

Mijn gemiddelde over de afgelopen jaren:

Scores over de jaren op mijn bowlingpas:
Jaar     Gemiddelde 		Klasse
1983/84       145,60         D dus over 1982/83 behaald
1984/85       162,30         C
1985/86       167,70         C
1986/87       173,50         B
1987/88       184,90         A
1988/89       179,40         B
1989/90       177,80         B
1990/91       172,80         B
1991/92       172,40         B
1992/93       172,50         B
1993/94       173,60         B
1994/95       175,78         B
1995/96       171,22         C
1996/97       172,99         C
1997/98       173,77         C
1998/99       172,80         C
1999/00       171,06         C
2000/01       172,38         C
2001/02       170.28         C
2002/03       172,79         C
2003/04       182,55         B
2004/05       177,55         B
2005/06       173,38         C
2006/07       178,23         B
2007/08       173,23         B
2008/09       170.15         C
2009/10       174.47         C
2010/11       178,30         B
2011/12 173,30 B
2012/13 172,84 B
2013/14 167,84 C
2014/15 171,11 C
2015/16 167,81 D
2016/17 171,09 C
2017/18 166,09 C
2018/19 168,65 C

 

De laatste avond: 15-5-2019

#TeamPunten totHigh serie scratchPinfall scratchGamesGem
#
Team
Punten tot
High serie scratch
Pinfall scratch
Games
Gem
Data van het hele seizoen
1Loods A2720870175594132190,89
2de Roekies19670972045132181,93
3Bagger 219665967668132170,88
4Strike Force One19261167344132170,06
5Close By19163868851132173,87
6Gigantjes19060365183132164,60
7Hijtec17260665855124177,03
8Crazy Balls16362266607132168,20
9Full Colour14267573760116211,95
10Net Nie12654058577124157,47
11Ontspannen9853255571124149,38
12Time to Spare8651054778132138,33
Data van het hele seizoen

2. Team uitslagen

TeamsUitslag
Hijtec - de Roekies6 - 4
Full Colour - Loods A270 - 10
Time to Spare - Gigantjes0 - 10
Strike Force One - Close By8 - 2
Crazy Balls - Ontspannen10 - 0
Bagger 2 - Net Nie6 - 4
 

3. Periodestand

#TeamPunten totHigh serie scratchPinfall scratchGamesGem
#
Team
Punten tot
High serie scratch
Pinfall scratch
Games
Gem
Data van periode #3
1Loods A27806382469644187,09
2Gigantjes725802189244165,85
3Hijtec686062221240185,10
4Crazy Balls656222200144166,67
5de Roekies626772369044179,47
6Strike Force One605962268844171,88
7Bagger 2566112235444169,35
8Close By556172217144167,96
9Full Colour466752455636227,37
10Net Nie345371908036176,67
11Ontspannen265321855040154,58
12Time to Spare225101850544140,19
Data van periode #3

4. Hoogste games en series

Hoogste serie team:Loods A2731-10-2018 | 2611
Full Colour23-01-2019 | 2525
de Roekies16-01-2019 | 2486
Hoogste game heren:Mitch Hop24-04-2019 | 290
Radu Simon03-10-2018 | 288
Dennis Groenestein 12-12-2018 | 279
Hoogste game dames:Inge van Dort17-10-2018 | 247
Joke Voskamp17-10-2018 | 236
Noa Ben Itzhak13-03-2019 | 224

5. Standen Heren

#Naam#1#2#3#4Pins
Serie
Gem
Serie
Gam
Tot
Pins
Tot
Gem
Scr
HCP
Nw

#
Naam
#1
#2
#3
#4
Pins
Serie
Gem
Serie
Gam
Tot
Pins
Tot
Gem
Scr
HCP
Nw

1Pascal Denos




0,00347339215,853
2Dennis Groenestein 208189160187744186,008517852210,027
3Radu Simon258231187259935233,758016658208,229
4Mitch Hop
Blind
Blind
Blind
Blind
00,0010821946203,2013
5Leo Moolhuysen




0,0010220675202,7013
6Gerrie de Graaf183231157219790197,509318461198,5117
7Emile Martens211188193182774193,5011723170198,0317
8Johan Blankenberg
Blind
Blind
Blind
Blind
00,00428305197,7417
9Joeri Galjaard




0,005610753192,0222
10Guus Cramer




0,004754188,5025
11Mark Iking 178168182167695173,7513224448185,2127
12Henk de Kloet 247190246205888222,0010018310183,1029
13Rob Weichelt269180162162773193,258615721182,8029
14Wim Keij145203195137680170,007213088181,7830
15Matthijs v.d. Brink169165194
528176,0010318697181,5230
16Guido Hooijschuur147138214184683170,7511119951179,7432
17Eric van Dort201
168180549183,007813812177,0834
18Michel Baars




0,00325659176,8434
19Paul Knoppert
Blind
Blind
Blind
Blind
00,009516756176,3834
20Coen Mulder jr.192
167211570190,009115788173,4937
21Chris Prinsen




0,00274612170,8139
22Coen Mulder sr.
169170167506168,679115456169,8540
23Fred Zieltjens138171172151632158,009516051168,9640
24Minggus Lopulalan




0,00284727168,8240
25Ton Rigter 210203199184796199,0012020238168,6541
26Luc Zandstra 140133160193626156,5013221724164,5844
27Piet Galjaard150147130174601150,257612472164,1144
28Roy van Hees159133171182645161,2513221661164,1044
29Jan Groenestein146170

316158,009715892163,8444
30Jan Fennis




0,004637159,2548
31James vd Putte-Lohstroh




0,00568917159,2348
32Hennie Norde169210
146525175,009915587157,4450
33Frank Kaarsgaren141167148168624156,0012319061154,9752
34Davy Vos




0,009815121154,3052
35Roel Klaassen Bos160136137164597149,2512018134151,1255
36Bert v Grondelle




0,0081197149,6256
37Ronald Meier182161151149643160,7510214664143,7660
38Dennis Kooy178170181154683170,7511616431141,6560
39Menno Kaarsgaren
Blind
Blind
Blind
Blind
00,008411637138,5460
40Jurgen Krijnen147128171138584146,0011215384137,3660
41Richard Bergsma177175127123602150,5012416136130,1360

En bij de Nationale Mixed Trio League zijn we derde geworden met ons team, chapeau!!

Uitslag/wedstrijden zevende speeldag van Nationale Trio League Klasse 2A (28-04-2019)

Klasse : Nationale Trio League Klasse 2A
Datum : 28-04-2019, zevende speeldag
Thuiswedstrijd van : 3323 Headpin Hunters
Bowlingcentrum : De Waerd Bowling en Sportcafe, Heerhugowaard
Wedstrijdleider : De heer H. Veld

Huidige stand
Team Punten TPF
3355 Sparkforce 109 26626
3129 Kees Tol Glas Volendam 106 26523
3082 Schoenmakerij Iking 96 26149
3263 Poolster B.V. 93 26296
3323 Headpin Hunters 89 25807
3333 Bowling & Partyc. Hilversum 86 25504
3340 Medemblik 2 43 24329
3339 Dynamic Pro 22 21865
Vorige stand
Team Punten TPF
3129 Kees Tol Glas Volendam 93 22742
3355 Sparkforce 91 22688
3323 Headpin Hunters 83 22351
3263 Poolster B.V. 76 22344
3082 Schoenmakerij Iking 76 22127
3333 Bowling & Partyc. Hilversum 75 21970
3340 Medemblik 2 37 20792
3339 Dynamic Pro 21 18851

Punten deze speeldag
Team Punten TPF
3082 Schoenmakerij Iking 20.0 4022
3355 Sparkforce 18.0 3938
3263 Poolster B.V. 17.0 3952
3129 Kees Tol Glas Volendam 13.0 3781
3333 Bowling & Partyc. Hilversum 11.0 3534
3340 Medemblik 2 6.0 3537
3323 Headpin Hunters 6.0 3456
3339 Dynamic Pro 1.0 3014
Klik op een team voor de teamscores.

Wedstrijden
Wedstrijd 1BanenPunten
3129 Kees Tol Glas Volendam-3339 Dynamic Pro1-22.0 - 0.0 (573-432)
3355 Sparkforce-3082 Schoenmakerij Iking3-42.0 - 0.0 (581-534)
3263 Poolster B.V.-3340 Medemblik 25-62.0 - 0.0 (547-546)
3333 Bowling & Partyc. Hilversum-3323 Headpin Hunters7-82.0 - 0.0 (445-404)
 
Wedstrijd 2BanenPunten
3340 Medemblik 2-3323 Headpin Hunters1-20.0 - 2.0 (486-535)
3263 Poolster B.V.-3333 Bowling & Partyc. Hilversum3-42.0 - 0.0 (597-477)
3339 Dynamic Pro-3082 Schoenmakerij Iking5-60.0 - 2.0 (377-481)
3129 Kees Tol Glas Volendam-3355 Sparkforce7-80.0 - 2.0 (489-517)
 
Wedstrijd 3BanenPunten
3263 Poolster B.V.-3082 Schoenmakerij Iking1-20.0 - 2.0 (532-610)
3129 Kees Tol Glas Volendam-3323 Headpin Hunters3-42.0 - 0.0 (531-484)
3333 Bowling & Partyc. Hilversum-3355 Sparkforce5-60.0 - 2.0 (482-529)
3339 Dynamic Pro-3340 Medemblik 27-80.0 - 2.0 (397-511)
 
Wedstrijd 4BanenPunten
3355 Sparkforce-3340 Medemblik 21-22.0 - 0.0 (592-508)
3333 Bowling & Partyc. Hilversum-3339 Dynamic Pro3-42.0 - 0.0 (461-450)
3129 Kees Tol Glas Volendam-3263 Poolster B.V.5-62.0 - 0.0 (533-508)
3323 Headpin Hunters-3082 Schoenmakerij Iking7-80.0 - 2.0 (506-584)
 
Wedstrijd 5BanenPunten
3333 Bowling & Partyc. Hilversum-3129 Kees Tol Glas Volendam1-22.0 - 0.0 (618-567)
3082 Schoenmakerij Iking-3340 Medemblik 23-42.0 - 0.0 (605-469)
3355 Sparkforce-3323 Headpin Hunters5-62.0 - 0.0 (636-526)
3263 Poolster B.V.-3339 Dynamic Pro7-82.0 - 0.0 (536-441)
 
Wedstrijd 6BanenPunten
3339 Dynamic Pro-3355 Sparkforce1-20.0 - 2.0 (468-551)
3323 Headpin Hunters-3263 Poolster B.V.3-40.0 - 2.0 (511-626)
3082 Schoenmakerij Iking-3129 Kees Tol Glas Volendam5-62.0 - 0.0 (575-486)
3340 Medemblik 2-3333 Bowling & Partyc. Hilversum7-80.0 - 2.0 (444-496)
 
Wedstrijd 7BanenPunten
3082 Schoenmakerij Iking-3333 Bowling & Partyc. Hilversum1-22.0 - 0.0 (633-555)
3340 Medemblik 2-3129 Kees Tol Glas Volendam3-40.0 - 2.0 (573-602)
3323 Headpin Hunters-3339 Dynamic Pro5-62.0 - 0.0 (490-449)
3355 Sparkforce-3263 Poolster B.V.7-80.0 - 2.0 (532-606)
 
Total Pinfall PuntenPunten
3082 Schoenmakerij Iking 8.0 (4022)
3263 Poolster B.V. 7.0 (3952)
3355 Sparkforce 6.0 (3938)
3129 Kees Tol Glas Volendam 5.0 (3781)
3340 Medemblik 2 4.0 (3537)
3333 Bowling & Partyc. Hilversum 3.0 (3534)
3323 Headpin Hunters 2.0 (3456)
3339 Dynamic Pro 1.0 (3014)
Ik speel op een niet alledaagse manier. De eerste bal (strikeworp) doe ik met een forhand-bal, zodat de bal met een kromming over de baan gaat van rechts naar het midden bij de pins tussen de 1 en de 3-pin in. De sparebal gooi ik met een backup worp, dus rechtshandig van links van de baan met een kromming naar rechts tussen de 1 en de 2-pin in.

Historie

Ik speel al vanaf 1982 tot heden bij de kleine, maar mooie, bowling vereniging Huizen.Tot het seizoen 2000/2001 was de thuisbasis “De Bun” een gemeentelijk gebouw welk in handen was van een stichting. Hier heb ik leren bowlen(1982-1983) van Meep Poel, de toenmalige, voorzitter van deze vereniging. Het eerste seizoen sloot ik af met een gemiddelde van 145 pins.Het gemiddelde over het laatste seizoen in de Bun over 1999/2000 sloot ik af met 172 pins.

Per oktober 2000 hebben wij als vereniging een nieuw Bowlinghuis in Huizen onder bezielende leiding van Constant Wiertz, de bedrijfsleider. Een nieuw huis trekt altijd veel nieuwe spelers aan. Speelde we het laatste seizoen met 5 teams, nu spelen we al op meerdere avonden, waarbij we soms al met 12 banen per avond vol zitten. En…. er wordt heel hoog gegooid. Er zijn al veel 300 games gegooid. Er zijn teams die met een teamgemiddelde van boven de 210 afsluiten.

Bakker-Bart Toernooi 2002/2003

Dit was een zondagstoernooi in de omgeving, ook hier hebben we leuk gespeeld, prijzen gewonnen, maar zijn toch in het seizoen 2004/2004 overgestapt naar de Nationale trio-leaque om wat meer tegenstand te krijgen. Hieronder een foto van één van die prijzen.

Zondag 27 april 2008

Vandaag de laatste bowlingmiddag voor de Nationale Heren Troleague 3 klasse C.

We wonnen vandaag 6 van de 7 wedstrijden vandaag en behaalden we de 2e plaats als eindresultaat van dit dit seizoen.

Dus Bert de Vries, Mark Iking, Hans Bosch en Ton Rigter, van Harte Gefeliciteerd.

Hier de foto’s in de bowling:

Hier worden we gefeliciteerd door Ivonne Bosch, de wedstrijdleidster.

De winnaars v.l.n.r.: Bert de Vries, Mark Iking Hans Bosch en Ton Rigter

Team Huizen

Het team v.l.n.r.: Boven: Ton Rigter, Hans Bosch en Mark Iking. Beneden Bert de Vries.

team Huizen 2e plaats NHTL 3C

Alle winnaars van de 1 t/m de 3de plaats

Met z''n allen

Daarna gauw naar Hans zijn huis.

Daar hebben we een heelrlijke barbeque, oh sorry,

we hebben heerlijk geweberd met z’n allen met veel knoflooksaus, heerlijk.